Özel İsimler Sözlüğü Amélie Nothomb

ISBN: 9789752932913

Published:

Paperback

85 pages


Description

Özel İsimler Sözlüğü  by  Amélie Nothomb

Özel İsimler Sözlüğü by Amélie Nothomb
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 85 pages | ISBN: 9789752932913 | 6.54 Mb

Bir isim, bir insanın yazgısını etkiler mi? Farklı bir isme sahip olmak, özel bir kişiliğe sahip olmak demek midir? Romanımızın kahramanı Plectrude’ün kaderi tüm bu soruları sorduruyor bize. Annesi hamileyken babasını öldürmüş, sonra da kendiniMoreBir isim, bir insanın yazgısını etkiler mi?

Farklı bir isme sahip olmak, özel bir kişiliğe sahip olmak demek midir? Romanımızın kahramanı Plectrude’ün kaderi tüm bu soruları sorduruyor bize. Annesi hamileyken babasını öldürmüş, sonra da kendini asmıştır. Plectrude teyzesi ve eniştesi tarafından, onların çocuklarını kendi kardeşi bilerek büyür. Ailenin en ilgi çekici çocuğudur o. Annesi, yani teyzesi, kızına tapmaktadır. Özel biridir Plectrude. Güzel ve etkili biri… Annesine göre dansçı olacaktır. Gerçekten de zamanla dans tek yücelik olur onun için.

Ta ki eğitimini aldığı bu sanatı kemiklerindeki hastalık yüzünden artık icra edemeyeceğini öğrendiği güne kadar. İşte o gün Plectrude’ün hayatı bir kez daha değişir.Amélie Nothomb kısa ama etkili romanlar yazma konusunda uzman biri. Kara mizah yanı ağır basan romanların yazarı o. “Özel İsimler Sözlüğü” de bu kuralın dışına çıkmıyor. Okuyucusunu sarıp sarmalıyor ve hedefini on ikiden vurmayı başarıyor.

Nothomb, bu romanında ailelerin çocuk yetiştirirken gösterdiği bencillikten, sıradan insanların aptalca kaderciliğinden, çılgın bir dünyadan söz ediyor. Sıradışı bir ailenin hayatını anlatıyor, ama sıradan insanların davranışlarından dem vuruyor. Olağanüstü kurgusu, çarpıcı sonuyla bir peri masalını andırıyor “Özel İsimler Sözlüğü”.

Edebiyatseverlerin keyfini yerine getirecek bir roman…Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Özel İsimler Sözlüğü":


auladefilosofia.com

©2014-2015 | DMCA | Contact us